کاربر گرامی  خوش آمدید ... 


پاورپوینت آمار

دانشگاهی
1386
33
پاورپوینت
817 KB
1029
قیمت: ۳,۳۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پاورپوینت آمار

  ***3

  •مقدمه :

  •هدف های اصلی آمار عبارتند از:

  •الف) انجام استنباط درباره جامعه از طریق تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود در داده های نمونه ای.

  • ب) سنجش میزان عدم حتمیتی که در این استنباط ها وجود دارد. علمی که برای رسیدن به هدف های فوق اهمیت دارد, عبارتست از طرح ریزی فرایند و دامنه نمونه گیری به طور یکه مشاهدات مبنایی برای استخراج استنباط های معتبر تشکیل دهند. 

   

  ***4

  •قرن بیستم شاهد افزایش روز افزون کاربرد استدلال آماری در تمامی رشته های علوم و حتی در علوم انسانی بوده است. در نتیجه, امروزه آشنایی دانشجویان با اصول و تکنیک های پایه ای تحلیلی آماری در اکثر دوره های علمی و حرفه ای اهمیت خاص دارد. 

   

  ***5

  • خوشبختانه درک بسیاری از مفاهیم اساسی آمار نیاز به دانش ریاضی پیشرفته ندارد. مقصود ما در این دوره, ضمن معرفی طیف وسیعی از تکنیک های آماری که کاربرد گسترده ای دارند, آشنایی دانشجو با این روش ها و آگاه کردن او از محدودیت های آنها و نحوه اعمال این روش ها با نرم افزار SPSS و در صورت لزوم با سایر نرم افزارهای آماری می باشد.

   

  ***6

  •هدف ما, بیان مفاهیم با توجه به جوهر فکر و علم آمار در زمان حاضر است. بحث های کلاس  عمدتاً متکی به استدلال های شهودی خواهندبود . البته گاهی از جبر هم استفاده مختصری خواهد شد. عقیده ما این است که اگر به دانشجویان توضیحات کافی در باره استدلالی که مبنای این روش هاست داده شود, درک بهتری از روش های آماری خواهند داشت. بدون چنین درکی اغلب دانشجویان علاقه شان را به موضوع از دست می دهند و تنها ارائه کردن تعدادی دستور العمل, چه با استفاده از نرم افزار و چه بدون آن, ممکن است آنها را به استفاده غلط از علم آمار بکشاند. در هر بحثی که در کلاس ها ارائه خواهد شد, ابتدا قبل از معرقی رسمی هر روش آماری مثال هایی را می آوریم تا قلمرو کاربرد روش آشکار گرددد. 

   

  ***7

  •در موقع شرح روش های مختلف تحلیل آماری دائماً یادآوری می شود که اعتبار هر استنباط آماری منوط به برقراری فرض های معینی درباره مدل است. اگر این فرض ها نقض شوند, ممکن است نتایج گمراه کننده ای بدست آیند. احساس ما این است که آموزش آمار, حتی در سطح مقدماتی نباید به توصیف روش ها محدود گردد. دانشجویان را باید تشویق کرد تا نسبت به کاربرد روش ها برخورد انتقادی داشته باشند و وقتی به تفسیر نتایج می پردازند, احتیاط لارم را به کار برند. این نحوه برخورد بخصوص در مطالعه رابطه بین متغیرها مهم است,. یعنی در بخشی از آمار که شاید بیشترین (و نیز اشتباه آمیز ترین) کاربردها را داشته است. 

   

  ***8

  •امروزه استفاده از نرم افزارهای آماری به عنوان یکی از ضروریات تحقیقات بنیادین آماری, مطرح است. در هر تحقیق آماری معمولاً با حجم وسیعی از داده ها و اطلاعات ابتدایی روبرو هستیم. SPSS یک نرم افزار جامع با سهولت کاربردی بالا, تحلیل این حجم وسیع داده ها را امکانپذیری ساخته است. جنبه دیگری از تحقیقات بنیادی, روش های پیچیده تری است که در یک نرم افزار پیشرفته آماری, امکان اجرای سریع و ساده دستورات این روشها ممکن است.

 • فهرست و منابع پاورپوینت آمار

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

پاورپوینت درسی آمار, پاورپوینت درسی آمار استنباطی, پاورپوینت درسی استنباط, پاورپوینت درسی استنباط آماري, پاورپوینت درسی تجزيه و تحليل اطلاعات, پاورپوینت دانشگاهی آمار, پاورپوینت دانشگاهی آمار استنباطی, پاورپوینت دانشگاهی استنباط, پاورپوینت دانشگاهی استنباط آماري, پاورپوینت دانشگاهی تجزيه و تحليل اطلاعات, پاورپوینت پایان نامه آمار, پاورپوینت پایان نامه آمار استنباطی, پاورپوینت پایان نامه استنباط, پاورپوینت پایان نامه استنباط آماري, پاورپوینت پایان نامه تجزيه و تحليل اطلاعات, دانلود پاورپوینت آمار, دانلود پاورپوینت آمار استنباطی, دانلود پاورپوینت استنباط, دانلود پاورپوینت استنباط آماري, دانلود پاورپوینت تجزيه و تحليل اطلاعات, دانلود نمونه پاورپوینت آمار, دانلود نمونه پاورپوینت آمار استنباطی, دانلود نمونه پاورپوینت استنباط, دانلود نمونه پاورپوینت استنباط آماري, دانلود نمونه پاورپوینت تجزيه و تحليل اطلاعات, پاورپوینت آماده درسی آمار, پاورپوینت آماده درسی آمار استنباطی, پاورپوینت آماده درسی استنباط, پاورپوینت آماده درسی استنباط آماري, پاورپوینت آماده درسی تجزيه و تحليل اطلاعات, پاورپوینت آماده دانشگاهی آمار, پاورپوینت آماده دانشگاهی آمار استنباطی, پاورپوینت آماده دانشگاهی استنباط, پاورپوینت آماده دانشگاهی استنباط آماري, پاورپوینت آماده دانشگاهی تجزيه و تحليل اطلاعات, دانلود قالب پاورپوینت آمار, دانلود قالب پاورپوینت آمار استنباطی, دانلود قالب پاورپوینت استنباط, دانلود قالب پاورپوینت استنباط آماري, دانلود قالب پاورپوینت تجزيه و تحليل اطلاعات

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان