کاربر گرامی  خوش آمدید ... 


پاورپوینت تثبیت بیولوژیکی نیتروژن در مزارع برنج

دانشگاهی
مشخص نشده
43
پاورپوینت
7 MB
882
قیمت: ۴,۳۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه پاورپوینت تثبیت بیولوژیکی نیتروژن در مزارع برنج

  ***3

  برنج

  برنج با نام علمی (Oryza Sativa) یکی از مهمترین غلات و از گیاهان علفی مهم در قاره آسیاست. برنج از خانواده گرامینه ها (گندمیان) بوده، دارای انواع یک ساله و چندساله می‌باشد. دانه برنج و فراورده های بدست آمده از آن تقریباً 40 درصد غذای مورد نیاز نصف مردم دنیا را تشکیل می دهند. 

   

  ***4

  مشخصات گیاه برنج

  ساقه برنج راست، استوانه ای و جز در قسمتی که گره ها وجود دارند توخالی است. ارتفاع ساقه به 60 تا 200 سانتی متر می رسد. برنج علاوه بر ساقه اصلی، 4 تا 5 ساقه فرعی دارد. برگهای برنج به صورت متناوب در دو ردیف در دو طرف ساقه گرفته اند. برگ برنج دارای غلاف، پهنک، زبانک و گوشوارک است. همچنین برنج مانند گندم، دارای گل آذین خوشه ای می باشد که دانه ها در آن قرار می گیرند.

  برخلاف سنبلچه های گندم و جو و ذرت که فشرده و نزدیک به هم هستند، سنبلچه های برنج به صورت غیرفشرده روی محورهای اصلی و فرعی گل آذین قرار می گیرد. میوه برنج دارای غلافی سفید رنگ، قهوه ای، کهربایی، قرمز یا بنفش است که این میوه را به همراه غلاف آن، شلتوک می نامند. برای قابل استفاده شدن برنج برای انسان، باید شلتوک را پوست کنند، یعنی غلاف را از دانه جدا نمایند

   

  ***5

  کشت برنج
  کشت برنج در نقاط مختلف

  شواهد نشان می دهند که تقریباً 4000 سال قبل از میلاد، در کشورهای هند و چین، کشت برنج متداول بوده است. پس از گندم، برنج دومین غله مهم در دنیا به حساب می آید. نزدیک به 90 درصد سطح زیرکشت و تولید برنج متعلق به کشورهای خاور دور می باشد. بیش از نصف محصول برنج هم در دو کشور هند و چین تولید می شود. بطور کلی، کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری برمه، تایلند، ویتنام، لائوس، اندونزی، فیلیپین، پاکستان، هند، آمریکا، ژاپن، ایتالیا، مصر، چین، برزیل، کوبا، مکزیک و استرالیا از تولید کنندگان برنج به شمار می آیند. 

   

  ***6

  کشت برنج در ایران

  کشت برنج در ایران در نواحی شمالی بویژه رودسر و استان خوزستان تاریخچه طولانی دارد. شواهد نشان می دهد که این محصول در این ناحیه قرنها پیش از میلاد مسیح و در زمان هخامنشیان رواج داشته است. البته امروزه با توجه به رشد روز افزون جمعیت ایران، تولید داخلی برنج پاسخگوی نیاز مردم نیست و به همین دلیل، مقادیر قابل توجهی از این محصول از خارج وارد می شود

   

  ***7

  انواع برنج

  برنجهای یک ساله در شرایط مساعد آب و هوایی قادرند رشد مجدد خود را پس از برداشت محصول اول، آغاز نمایند و محصول دوم و گاهی حتی تا چند سری، محصول تولید کنند. برنجهای وحشی یک ساله در نقاط مرتفع یا باتلاقهای غیردائمی کم عمق رشد می کنند.

  برنجهای یکساله کلاً نسبت به کم آبی مقاوم ترند. برنجهای وحشی چندساله اغلب در مناطق پست و باتلاقهای دائمی کشت می شوند. 

   

  ***8

  شرایط مناسب برای کشت برنج

  دما: میانگین دمای مورد نیاز برنج هنگام رشد باید بین 20 تا 37 درجه سانتیگراد باشد. پایین بودن دما در اوایل فصل زراعی یا آبیاری مزرعه با آب سرد سبب می شود که زمان رسیدن دانه ها با تاخیر افتد. بالا بودن دما هم موجب کاهش تعداد سنبلچه های بارور وزن دانه ها می شود.

  نور: نور هم یکی از عوامل موثر در رشد گیاه است. شدت نور در اوایل فصل زراعی شاید عامل محدود کننده ای برای رشد برنج به حساب آید. اما با نزدیک شدن به پایان فصل زراعی، بویژه موقع تشکیل خوشه رقابت برای جذب نور بین بوته ها افزایش می یابد.

  رطوبت:‌ مناسب ترین میزان رطوبت برای گلدهی گیاه برنج، 70 تا 80 درصد است. رطوبت کمتر از 40 درصد، عامل بازدارنده ای برای گلدهی گیاه به شمار می رود. وزش باد و ریزش باران و تگرگ، در زمان گلدهی زیانبار است. همچنین بارندگی موقع برداشت محصول هم عملیات مربوط به خشک شدن محصول را به تأخیر می اندازد

   

   

 • فهرست و منابع پاورپوینت تثبیت بیولوژیکی نیتروژن در مزارع برنج

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

پاورپوینت درسی تثبيت بيولوژيكي, پاورپوینت درسی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, پاورپوینت درسی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, پاورپوینت درسی مزارع برنج, پاورپوینت درسی نيتروژن, پاورپوینت دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي, پاورپوینت دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, پاورپوینت دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, پاورپوینت دانشگاهی مزارع برنج, پاورپوینت دانشگاهی نيتروژن, پاورپوینت پایان نامه تثبيت بيولوژيكي, پاورپوینت پایان نامه تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, پاورپوینت پایان نامه تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, پاورپوینت پایان نامه مزارع برنج, پاورپوینت پایان نامه نيتروژن, دانلود پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي, دانلود پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, دانلود پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, دانلود پاورپوینت مزارع برنج, دانلود پاورپوینت نيتروژن, دانلود نمونه پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي, دانلود نمونه پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, دانلود نمونه پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, دانلود نمونه پاورپوینت مزارع برنج, دانلود نمونه پاورپوینت نيتروژن, پاورپوینت آماده درسی تثبيت بيولوژيكي, پاورپوینت آماده درسی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, پاورپوینت آماده درسی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, پاورپوینت آماده درسی مزارع برنج, پاورپوینت آماده درسی نيتروژن, پاورپوینت آماده دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي, پاورپوینت آماده دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, پاورپوینت آماده دانشگاهی تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, پاورپوینت آماده دانشگاهی مزارع برنج, پاورپوینت آماده دانشگاهی نيتروژن, دانلود قالب پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي, دانلود قالب پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن, دانلود قالب پاورپوینت تثبيت بيولوژيكي نيتروژن در مزارع برنج, دانلود قالب پاورپوینت مزارع برنج, دانلود قالب پاورپوینت نيتروژن

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان